pühapäev, 22. august 2021

Linna-Riläksik 2021 ehk lugu sellest, kuidas me kratti taga ajasime

Linna-Riläksik 2021

Augusti keskel toimus meie iga-aastane suvelaager RILÄKSIK. Sel aastal saime olude sunnil laagrit pidada linnas ja ühe (kuid selle eest väga lõbusa!) päeva.


Hommikul kogunesime Eesti Rahva Muuseumi vihma eest kaitsva katuse alla, et esmalt mängida tutvumismänge. Kuna viimane aasta on tähendanud pidevat lahusolekut, on võibolla mõned nimed meelest läinud ja mõnda uuemat venda või õde polegi veel kohanud. Järgmiseks katsumuseks oli suurest tutvuimisjutuvadinast tekitada vaikus, et kuulata muinasjutte meie ürituste kajastaja Anette esituses. 


Muinasjuttude vestmine lasi inspiratsiooni valla järgmiseks tegevuseks: muinasjututeemaliseks orienteerumiseks! Osalejad pidid kaarti lugedes leidma ERMi ümbrusest kohad, kuhu olid peidetud mõistatused. Mõistatuse lahendanuna said osalejad teada ühe tähe orienteerumise mõistatuseks olevast sõnast. Vihmasabina saatel kulgesid meie osalejad ühest punktis teise, kuni selgus lahenduseks olev sõna: Rumpelstiltskin. Rumpelstiltskin on saksa muinasjututegelane, kelle on üles täheldanud vennad Grimmid. Tema olemust võiks võrrelda Eestis tuntud krutskeid täis kratiga. Vabatahtlike ja nooremate õdede-vendade jaoks oli selline tegelane midagi uut ja põnevat. Mida kõike uut toredate tegevuste käigus ka teada ei saa!


Pärast orienteerumist said nooremad ja vanemad õed-vennad toidupakikese, mida koos nosida. Kõik soovijad võisid pilgu peale heita ka ERMi muinasjututeemalisele näitusele.

Täname RILÄKSIKU südikat peakorraldajat Evalotat keerulistes oludes sündinud ürituse tubli organiseerimise eest. Meie südamlik tänu ka ERMile, kelle mõnusa katuse all toimetada võisime. Nagu piltidelt näha, tõi linnalaager nii lastele kui vabatahtlikele palju rõõmu! 
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar